Семінар-практикум на тему “Профілактика ДТТ”

Семінар – практикум на тему «Профілактика дорожньо-транспортного травматизму»

Дорожньо-транспортний травматизм – одна з найнебезпечніших світових загроз здоров’ю і життю. Травматизм є серйозною проблемою громадської охорони здоров’я, що надає найбільший вплив на молодих людей.  За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я  він посідає восьме місце в списку головних причин смертності серед молоді.

Досягти безпечної поведінки  учасників дорожнього руху можна лише узгодженими, комплексними та систематичними діями. Незнання, безпечність, недисциплінованість залишаються постійними причинами трагічних випадків на дорогах. Тому одним із напрямків у попередженні дорожньо-транспортного травматизму є удосконалення профілактичної та освітньої роботи у галузі безпеки дорожнього руху.

Робота повинна проводитися систематично та включати такі елементи, як спільна діяльність учителя й учнів, відповідні організаційні форми й методи навчання; закріплення отриманих знань шляхом формування спеціальних умінь і навичок під час виконання домашніх завдань, проведення позакласних занять і заходів безпеки дорожнього руху, а також у сім’ї. Вивчення правил дорожнього руху у школі відбувається через різноманітну діяльність, наприклад, бесіди, фотовиставки, конкурси, практичні заняття, цільові прогулянки до світлофору, перехрестя, розробку небезпечних маршрутів дороги до школи. У шкільних коридорах та в кожному класі є стенди та куточки безпеки руху. Не залишається  осторонь і просвітницька робота серед батьків. На батьківських зборах класні керівники проводять бесіди, показують презентації, відеоролики, роздають батькам пам’ятки.

Також на семінарі виступили:

  • практичний психолог школи Тихомирова Т.С. із доповіддю «Формування культури безпечної поведінки дітей на дорозі». У своєму виступі вона  зазначила , що робота з профілактики ДР повинна проводитися на різних рівнях з урахуванням вікових особливостей та індивідуальних якостей дітей.
  • класний керівник 7 класу Калина В.Л., яка зі своїми учнями показала елементи практичного заняття-конкурсу на перевірку знань з правил дорожнього руху.
  • класний керівник 8 класу Мамкова О.Г., яка поділилася досвідом роботи з попередження профілактики ДТП.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>