Педрада «Створення здоров’язбережувального середовища у навчально-виховному процесі»

12334

На сьогодні тема збереження здоров’я дуже важлива і злободенна. Стан здоров’я підростаючого покоління – найважливіший показник благополуччя суспільства і держави, який не тільки відображає справжню ситуацію, а й дає прогноз на майбутнє. Не можна досягнути позитивних результатів у всій інноваційній роботі як школи, так і держави, якщо учасники навчально-виховного процесу мають низку захворювань, які заважають їм повноцінною мірою виконувати свої функції. Якість навчання безпосередньо залежить від фізичного і психічного здоров’я учасників навчально-виховного процесу Тому природно виникає запитання, що і як потрібно зробити для того, щоб навчання не руйнувало, а, навпаки, зберігало і зміцнювало здоров’я людини? Саме над цим питанням замислилися педагоги школи, готуючись до педагогічної ради.

Медичною сестрою був зроблений моніторинг стану здоров’я учнів школи за останні 6 років. З’ясувалося, що «лідером» виступають захворювання ендокринної системи, другу позицію займають захворювання органів зору і третіми у списку є захворювання опорно-рухової системи. Крім того, Христина Олександрівна разом з президентом школи, ученицею 11 класу Продановою О., підготувала презентацію «Профілактика сколіозу.»

В Законі України   «Про освіту» передбачено не тільки збереження і зміцнення здоров’я, а й активне формування основ здорового способу життя в дітей, починаючи з раннього віку.  Забезпечити школяреві можливість збереження здоров’я за період навчання в школі, сформувати в нього необхідні знання, вміння та навички щодо здорового способу життя, навчити використовувати отримані знання в повсякденному житті здатні  здоров’язбережувальні освітні технології навчання. Узагальнили та розповіли про найсучасніші здоров’язбережувальні технології Дзюба Н.В., Сляднєва Г.Ю., Сапронова О.В. Вони зазначили, що до таких технологій  відносять: ритмопластику, динамічні паузи, рухливі спортивні ігри, релаксацію, коригувальну гімнастику, казко терапію, пальчикову гімнастику, дихальну гімнастику, аромо – та фітотерапію, пісочну терапію тощо.

Своїм досвідом, щодо використання ЗТ поділилися вчителі: інформатики Котова О.О., вчителі початкових класів Сляднєва Г.Ю., Щербина І.В., вчитель фізичної культури Ткаченко М.М.

Голова батьківського комітету Грайворонська І.Є., розповіла про «Організацію режиму дня школяра».

Наприкінці педради вчителі Моторіна Н.В. та Піперкова В.Я. запросили весь педагогічний колектив до «Фітовітальні», де вчителі не тільки скуштували корисні та різноманітні чаї з лікарських рослин, а й почули про чудодійні властивості деяких рослин.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>