Корисна інформація

Шановні батьки, або законні представники дітей пільгових категорій, які навчаються в загальноосвітніх закладах міста!

        З метою належної організації державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей у 2016 році міська влада вишукує можливість безкоштовно оздоровити за рахунок коштів  міського, обласного та державного бюджетів в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку м. Бердянськ, м. Приморськ, а також в українському дитячому центрі «Молода гвардія» (м.Одеса)  дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, а саме:

 • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
 • діти осіб, визнаних учасниками бойових дій ( п.19 частини першої ст.6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
 • діти, один з батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту, або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під ;
 • діти зареєстровані як внутрішньо переміщені особи;
 • діти-інваліди;
 • бездоглядні та безпритульні діти;
 • діти, потерпілі від наслідків Чорнобильської катастрофи;
 • діти, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногеннних аварій, катастроф;
 • діти з багатодітних та малозабезпечених сімей;
 • діти, які перебувають на диспансерному обліку;
 • талановиті та обдаровані діти, відмінники навчання;
 • діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села.  

      Заяви батьків, або законних представників дітей на пільгове оздоровлення надавати шкільним соціальним педагогам, класним керівникам або спеціалісту відділу сім’ї, молоді та спорту, до 23 числа кожного місяця, за адресою: м. Бердянськ, вул. Університетська  (Ульянових), б.33, каб.16, (4-74-40)  

                                                                                 Відділ освіти виконкому БМРУ Запорізькій області 2016 рік оголошено роком дітей з особливими потребами

Що ж мають на увазі під поняттям «діти з особливими потребами»?

Це діти, які через різні причини потребують посиленої уваги  педагогів, діти, яких природа позбавила можливості на достатньому рівні сприймати світ й почуватися належними до нього внаслідок хвороби, вади чи патологічного стану.

У сучасному світі значно зросла кількість дітей з порушеннями нормального розвитку: якщо в середині ХХ ст. 60-70% новонароджених були практично здоровими, то сьогодні близько 40-50% дітей мають певну схильність до змін у розвитку.

До проблем у розвитку належать діти:

– з порушенням інтелекту (розумово відсталі);

– з відхиленнями в пізнавальному розвитку (із затриманням психічного розвитку);

– з порушеннями слуху;

– з порушеннями зору;

– з порушенням опорно-рухового апарату;

– з порушенням мовлення;

– з емоційними розладами (хворобливим станом психіки);

– з порушеннями поведінки і діяльності;

– зі складними комплексними порушеннями.

         Коли ми говоримо про людей з особливими потребами чи спілкуємося з ними, варто уникати таких слів, як хворий, каліка, неповноцінний та ін., бо саме категорія цих людей вважають їх образливими.

         На сьогодні наша держава намагається законодавчо закріпити створення умов для рівного доступу до навчання всіх категорій дітей (інклюзивна освіта).

Українці стають дедалі вразливішими до загроз торгівлі людьми, свідчить нове дослідження.

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, 30 липня, Міжнародна організація з міграції (МОМ) оприлюднила нові соціологічні дані щодо загроз неврегульованої міграції та торгівлі людьми в Україні.

За результатами опитування населення, частка тих, хто працює за кордоном неофіційно, зросла з 28% станом на 2011 р. до майже 41% від усіх українців, які працювали за кордоном на момент цьогорічного опитування.

Більше того, 21% потенційних трудових мігрантів з України, значну частину з яких складають чоловіки із західних областей, погодилися би заради роботи в іншій країні перетнути кордон нелегально, працювати під замком або віддати свій паспорт працедавцю; чотири роки тому ця група ризику становила 14% від загальної кількості потенційних трудових мігрантів.

Це тривожна тенденція, тому мета освіти,  перш за все, попередження цього злочину в умовах збільшення загроз, що пов’язані з торгівлею людьми всередині країни та за її межами. Дані зазначеного опитування також свідчать про те, що 8% українців, тобто три мільйони осіб, планують знайти роботу за кордоном у найближчому майбутньому. Чоловіків серед них приблизно вдвічі більше, ніж жінок. 34% опитаних не мають нічого проти працевлаштування за кордоном, але ще предметно не думали про це. Одночасно відсоток українців, які не розглядають можливості поїхати на заробітки за кордон, скоротився з 55% за даними 2011 р. до 44% сьогодні.

Результати анкетування серед 50 учнів 11 класу  ЗОШ№№ 3, 20, свідчать, що підліткам відомо про чотири випадки працевлаштування знайомих, де у них вилучали документи, обмежували їх свободу, примушували до праці без їхньої згоди.  Також 18 відповідей засвідчують, що їх рідні або знайомі планують відїжджати працювати за кордон.

Що стосується основних країн призначення трудової міграції, привабливість Росії скоротилася в останні роки: якщо у 2011 році її розглядали 18% охочих працювати за кордоном, то тепер таких 12%. Водночас, привабливість Польщі зросла з 7% 2006 року, коли було здійснено перше аналогічне дослідження, до 30% сьогодні. Лідерство в рейтингу привабливості з Польщею поділяє Німеччина, на третьому місці – Італія, де хочуть працювати 19% потенційних трудових мігрантів з України; за ними йдуть США (15%), Велика Британія та Росія (12%), Канада і Чехія (11%).

Із вересня 2012 р. по червень 2015 р. Міністерство соціальної політики України встановило статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 94-м особам, які на разі отримують допомогу від місцевих державних структур та громадських організацій. За перші шість місяців цього року органами внутрішніх справ України відкрито 92 кримінальних провадження щодо злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми.

*Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою «підвищення обізненості щодо стану жертв торгівлі людьми та заохочувати і захищати їхні права». Більше інформації тут: http://www.un.org/ru/events/humantrafficking/

 

Робочий блокнот вчителя

ОСНОВНІ ЗАПОВІДІ ВЧИТЕЛЯ

– Дбай про збереження життя і здоров'я учнів! Люби їх, захищай любов’ю і правдою,

– Будь компетентним, вимогливим, але справедливим учителем.

– Вчитель має право вчити інших до тих пір, поки вчиться сам.

– Доводь свою компетентність і професіоналізм, логічно і доступно викладаючи матеріал.

– Повага і любов до учня – це життєве кредо вчителя.

– Не поспішай виставляти найнижчий бал. Низька оцінка викликає не бажання вчитися, а байдужість.

– Намагайся бачити не в цілому клас, а кожного учня, розуміти його настрій, психологічний і фізичний стан.

– Поважай думку учня. Не нав'язуй своєї точки зору, бо вона може бути хибною.

– Не принижуй гідність учня, бо він відповість тобі тим самим.

– Уважно слухай свого учня, цим самим ти навчиш його слухати.

– Конфлікт з учнями краще недопустити, ніж успішно його вирішувати.

– Кожна дитина – неповторна особистість, знаходь підхід до кожної.

– Учні і вчитель – співучасники навчально-виховного процесу, тому дорожіть товариськими відносинами.

– Мова – обличчя душі вчителя, умій спілкуватися як з учнями, так і з їх батьками.

– Свій поганий настрій залишай за дверима школи.

– Формуй пізнавальні інтереси дітей.

– Помилився – вмій професійно вирішити цю проблему.

– Бійся байдужості, згаслого погляду дитини.

– Вчитель, який володіє чутливістю до духовного світу учня – не підвищує на нього голос. Умій володіти своїм емоційним станом.

– Намагайся зрозуміти мотив поведінки учня.

– Не затримуй учнів на уроці після дзвінка.

– Слідкуй за своїм зовнішнім виглядом: учитель – це взірець для учнів.