Звіт директора травень 2018р.

                 

DSC04039   Шановні колеги, батьки, шановні присутні. Ось і пройшов уже рівно рік з моменту нашої останньої зустрічі на зборах такого формату. Я сподіваюсь, що зроблю все можливе для того, щоб скоротити час і звітувати вам про найважливіші питання роботи всього колективу за минулий рік. Всі ви знаєте, що в школі на даний час працюють чотири заступники директора з освітньої роботи: Романова Л.О., Сляднєва Г.Ю., Стребіж Л. М., та Черненко А. В.. Всі вони виконують свої функціональні обов’язки, і без їх роботи неможливо уявити всю повноту освітнього процесу школи. Вони чудові штурмани нашої школи та перші помічники керівника освітнього закладу.

          Як завжди, новий навчальний рік ми розпочали з комплектування школи педагогічними кадрами, розподілу навантаження вчителям, затвердження списків класів. Але все це було здійснено після виконання влітку ремонтних робіт, а саме:  оновлені класні кімнати, рекреації, спортивні зали, їдальня тощо. Роботи виконані руками наших вчителів, батьків, а також всього молодшого обслуговуючого персоналу на чолі з Полянською В.В. Усі роботи зроблені своєчасно з чудовою оцінкою. Усі ці роботи наші вчителі знають, а для наших присутніх нагадаємо основні з них, ті, що були виконані влітку:

За рахунок місцевого бюджету були придбані три пластикові енергозберегаючі вікна, які силами нашого колективу були встановлені в кабінетах секретаря, заступників директора та в медичному кабінеті;
За рахунок місцевого бюджету школі були виділено майже 11500 грн для придбання лінолеуму, який був задіяний в кабінетах №22 та №49;
Були виділені кошти з місцевого бюджету на ремонт фасаду старого корпусу школи та виконання робіт з ремонту м’якої покрівлі  над спортивним залом, актовою залою, їдальнею та корпусом 1971 року забудови у розмірі близько 360 000 грн.
За рахунок спонсорської допомоги батьків школи та депутата міської ради Рудницького М.М., а також за рахунок коштів отриманих школою за здачу макулатури для забудови тамбура другої вхідної двері були придбані газобетон, металопластикові двері та вікна, суміш для виконання будівельних робіт, гіпсокартон, лист ОСБ. Хочеться відмітити, що це поки єдиний такий об’єкт, який ми будували майже три місяці. Останні роботи ще попереду, але хочеться сказати слова великої подяки нашому депутату місцевої ради Рудницькому М.М., який надав нам дуже суттєву грошову допомогу для забудівлі цієї важливої споруди;
Виконаний капітальний ремонт малого спортивного залу з оновленням стін та підлоги
Частково виконано ремонт підлоги в кабінетах №2,№3 та хім.кабінеті;
Виконаний ремонт їдальні, а в листопаді 2017 був замінений лічильник водопостачання;
Поточні ремонти коридорів, класів, вестибюлю, великого спортивного залу. Потрібно зазначити, що в листопаді 2017 року та в лютому 2018 школа самотужки ліквідувала дуже небезпечний стан вітражів, який стався через сильний вітер. На цей час це, мабуть, єдина школа в місті, яка потребує негайного капітального ремонту спортивної зали.  

Завдяки допомозі  міської влади та депутатського корпусу в цьому навчальному році відбулися позитивні зміни в забезпеченні матеріально-технічної бази школи, а саме:

Школа отримала інтерактивну дошку, яка за допомогою батьківського комітету була встановлена в мультимедійному кабінеті №48,
2 електронні мікроскопи для кабінету біології,
 музичний центр з радіо мікрофонами для проведення виховних заходів,
 2 мультимедійних проектори(другий –  на Останньому дзвонику),
 отримали для господарських потреб газонокосилку з 20 літрами пального;
у лютому було здійснено технічний огляд та дозаправка 28 вогнегасників, а в квітні повірка теплового лічильника.

Як бачимо, зроблено дуже багато, і ми розуміємо, що попереду не менше справ для поліпшення стану шкільних приміщень. Сподіваємося, що школа найближчим часом отримає необхідні матеріали для виконання ремонтних робіт, запланованих цього року.  Про задачі, які школа ставить перед собою в майбутньому, я розповім трохи пізніше, а зараз дозвольте мені перейти до основних аспектів нашої навчально-виховної, методичної роботи, до нашої головної теми  «Інноваційні підходи до освітнього процесу в умовах реформування української школи» (І етап – теоретичний). 

Педагогічний колектив спрямував методичну роботу у 2017-2018 навчальному році на вирішення таких завдань:

1. Підвищення якості освіти шляхом оновлення змісту, форм і методів навчання та виховання  на основі компетентнісного та діяльнісного підходів;

2. Створення умов для підготовки педагогічного колективу до роботи в умовах Нової української школи;

3. Формування професійних компетенцій педагогічних працівників для участі в реформаційних процесах і досягненні якісних результатів;

4. Підвищення професійної компетентності вчителів шляхом участі в різноманітних формах методичної роботи;

5. Підготовка учнів до засвоєння навчальних програм і успішного складання ними ЗНО;

6. Поширення інноваційного досвіду, оригінальних прогресивних ідей;

7. Підвищення результативності участі у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з навчальних предметів, інтелектуальних конкурсах, МАН тощо.

8. Активізація роботи щодо використання  сучасних мережевих технологій

9. Оптимізація виховного простору навчального закладу, формування ціннісних орієнтирів.

   З метою забезпечення якісного методичного та професійного рівня діяльності педпрацівників згідно графіку та перспективного планування в цьому році пройшли курсову підготовку 3 учителів школи, 3 педагогічних працівника пройшли  чергову атестацію: 1 – підвищив кваліфікаційну категорію  «спеціаліст другої категорії» (Кіосова І.І.); 1 – підвищив кваліфікаційну категорію  «спеціаліст  вищої категорії» (Калина В.Л.); 1 – підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст  першої категорії» (Левченко Л.В.).

У школі протягом року працювали педагог соціальний, практичний психолог, педагог-організатор, завідувач бібліотекою – кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», 30 вчителів (із них 3 сумісники), із них:

кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» –  14,

кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії» – 7,

кваліфікаційна категорія «спеціаліст другої категорії» – 4,

кваліфікаційна категорія «спеціаліст» – 5,

педагогічне звання «старший учитель» – 8,

педагогічне звання «учитель-методист» – 1.

            З метою зростання фахової майстерності вчителів, підвищення їхнього професійного рівня, творчого вирішення педагогічних завдань і проблем школи, протягом 2017-2018 н.р. було організовано роботу 5 шкільних методичних об’єднань вчителів-предметників та творчих груп вчителів .

На засіданнях ШМО розглядалися нормативно-правові документи щодо організації освітнього процесу, проблеми методики викладання шкільних дисциплін, інформація стосовно проведення навчальних, позакласних занять, проводився огляд та обговорення методичної літератури. Одним із важливих напрямків роботи методичних об’єднань була підготовка вчителя до роботи в умовах реформування шкільної освіти, а саме: запровадження інноваційних підходів до організації дієвої системи підвищення компетентності педагогів, створення умов  для самоорганізації, самовдосконалення, самоосвіти вчителя.

В рамках методичного тижня вчителі школи провели низку цікавих відкритих уроків,головною ідеєю яких була міжпредметна інтеграція та реалізація наскрізних змістовних ліній.

Керівниками шкільних методичних об’єднань також були проведені  творчі звіти, на яких підбили підсумки роботи методичних об’єднань.

Кафедра початкових класів у квітні провела круглий стіл «Нова українська школа. Новий освітній простір» разом із представниками ДНЗ №1 «Сонечко», на якому вчителі обмінялися досвідом з таких питань: «Наступність ДНЗ – ЗНЗ», «Нова українська школа – школа компетентностей 21 століття», «Сучасні діти – покоління «Z».

Робота творчих осередків учителів нашої школи проходила за такими напрямками:

Нова українська школа – нові стандарти (кер. Водолавська А.Г.)

Обдаровані діти – інтелектуальне майбутнє країни. (кер. Тихомирова Т.С.)

Сучасний урок в умовах реформування української школи (кер. Піперкова В.Я.)

Хмарні сервіси як чинник створення інноваційного простору школи (кер. Полтавцева Т.І.). До речі, результат багаторічної роботи цієї творчої групи  був представлений на міському семінарі-практикумі, який був організований та проведений на  базі нашого закладу в рамках міського методичного марафону.

З метою удосконалення освітнього процесу та ефективної роботи, педагогічні працівники закладу були залучені до проведення науково-практичних семінарів, педагогічних рад, конференцій, тренінгів  як на шкільному так і на міському рівнях.

Сприятливий психологічний  клімат в педагогічному та учнівському колективі у продовж навчального року створювала соціально психологічна служба школи, яка провела низку психолого-педагогічних семінарів.

 

У 2017-2018 навчальному році педагоги закладу долучалися до участі  у фахових конкурсах і  інноваційних проектах різних рівнів:

учитель української мови та літератури – участь у конкурсі «Вчитель року – 2018» у номінації «Українська мова»;
учитель початкової школи, заступник директора з освітньої діяльності  – участь у конкурсі  від компанії Microsoft "Учитель-Новатор" ;
учитель інформатики Котова О.О. – участь у ІV Міжнародній науково-практичній конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи».

 

Методичні надбання педагогів школи були представлені на обласній педагогічній виставці «Освіта Запорізького краю – 2018», що проходила у квітні на базі ЗОІППО. На виставку подано 3 роботи:

Романової Л.О. та Сляднєвої Г.Ю. «Використання можливостей інформаційно-цифрового середовища закладу в управлінській діяльності»;
Василенко В.Я. «Сервіс Google-Class-Room» як засіб дистанційного навчання математики»;
Сапронова О.В. «Інноваційні засоби навчання на уроках англійської мови»

 

Роботи заступників директора та вчителя англійської мови були відзначені дипломами Департаменту  освіти  і науки Запорізької обласної державної адміністрації, а Василенко В.Я. отримала диплом ІІІ ступеня.

 

Свій педагогічний досвід вчителі презентували засобами освітніх ресурсів: «Всеосвіта», «На урок». За професіоналізм та високий рівень методичних розробок Полтавцева Т.І. отримала грамоту в рамках проекту Всеосвіта. Також поширення власного досвіду роботи відбувається через блоги вчителів  та блоги шкільних методичних об’єднань.

 

Тенденції розвитку системи освіти в Україні вимагають від учителя оволодіння знаннями протягом всього життя. Тому наші вчителі в між- курсовий період опрацьовують не лише новинки педагогічної літератури, а й використовують  можливості онлайн-освіти. А саме: беруть участь у різноманітних вебінарах, після проходження яких отримують  сертифікати. 

З метою організації  єдиного інформаційного простору  та ініціації  віртуальної взаємодії  вчителів школи в мережі Інтернет та поза ним у 2017-2018 н.р. продовжилася робота з організації мережевої взаємодії, кінцевим продуктом якої на сьогодні є створення та організація роботи у віртуальній вчительській, що надає нові можливості в управлінні освітнім процесом.

Ще одним кроком до розбудови єдиного інформаційного простору нашого закладу є поступова організація освітнього середовища нового покоління за допомогою хмарних сервісів. Вчителі школи надали перевагу безкоштовному сервісу від компанії Google   –  ClassRoom, завдяки якому організоване як дистанційне так і змішане навчання.

  Така форма організації викладання дозволяє більше уваги приділити самостійній роботі учнів, розвивати в дітей навички самоорганізації, підвищити мотивацію до навчання, сприяти кращому засвоєнню інформації завдяки наочності та інтерактивності подання даних.

 Протягом року вчителі спрямовували свою роботу на створення належних умов для підготовки обдарованих дітей до міських і обласних олімпіад, конкурсів, участі в Малій академії наук.

У 2017-2018 н.р. у міському (ІІ етапі) Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь 24 учня. Завдяки плідній праці таких вчителів, як Котова О.О., Мамкова О.Г., Піперкова В.,Я Черненко А.В., Романова Л.О., Калина В.Л., Моторіна Н.В.  із зазначеної кількості учнів призові місця вибороли 13, що складає 54% : І місце – 2 учні, ІІ місце – 5 учнів, ІІІ місце 6 учнів.

У порівнянні з 2016-2017 н.р. відсоток переможців збільшився на +16. 5%. 

Також учителі та учні школи долучилися до написання науково-дослідницьких робіт, якими керували Кашель С.О., Василенко В.Я., Мамкова О.Г., Полтавцева Т.І. Учениці 8 класу Бондаренко Надія, Волошина Анастасія та Нікітенко Єсенія  зараховані до Всеукраїнської наукової профільної школи МАН України у м.Київі відповідно на секції біологія та хімія.

 Активну участь взяли учні школи у різноманітних інтелектуальних конкурсах: «Кенгуру», «Колосок», «Левеня», «Гринвіч», «Олімпус», «Соняшник», «Лелека», «Бобреня», «Геліантус».

    Третій рік поспіль учень 10 класу Слєпцов Євген посідає призові місця на обласній олімпіаді з біології. У цьому навчальному році він виборов почесне ІІІ місце.

У школі постійно проводиться робота з виховної роботи. Майже немає такого тижня, а навіть і дня, коли б не розглядалися питання виховання наших дітей. Щоб зберегти наш час, скажу про основні виховні напрямки.

Педагогічний колектив працював над проблемним питанням виховної роботи «Інноваційні підходи до освітнього процесу в умовах реформування української школи».

   Зміст виховної діяльності  сплановано у відповідності до наступних ключових ліній:

– ціннісне ставлення до себе;
– ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;
– ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;
– ціннісне ставлення до праці;
– ціннісне ставлення до природи;
– ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

Виховна робота у 2017-2018 навчальному році була спрямована на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально – етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя, на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі,  мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, із закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.

Основні індивідуальні, класні та масові виховні заходи в школі проводилися у відповідності до річного плану роботи школи. Головна увага приділялася людині, її життю та здоров’ю, формуванню громадянина –патріота України, створенню умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів, вихованню в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя.

Аналіз відвіданих уроків та виховних заходів показав, що виховна робота проводиться на належному рівні, використовуються елементи сучасних технологій виховання учнів.

З метою формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави проведено:

– у вересні – святкові заходи до 74-річниці визволення м. Бердянська від нацистів;

– у жовтні – День Захисника України День українського козацтва,  Тиждень Пам’яті до річниці визволення України від нацистів;

– у грудні 2017 року – заходи до Дня Збройних Сил України; Тиждень правових знань;

– січень 2018 року – заходи до Дня Соборності України;

– лютий 2018 року – Тиждень правових знань;

– лютий 2018 – заходи до річниці виводу військ з Афганістану;

– квітень 2018року – заходи до 32-ї річниці аварії на ЧАЕС;

– участь у Всеукраїнській військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»).

З метою формування ціннісного ставлення до людей проведено:

– грудень 2017-  заходи до Дня інваліда, акція «Жменька доброти»;

– травень 2018 року – заходи до 73-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні: святкові концерти, привітання ветеранів та мешканців мікрорайону школи (Акція «Ветеран живе поруч»), перегляд художніх фільмів на військово-патріотичну тематику, уроки мужності, виховні години, пам’ятні акції, виставки в шкільній бібліотеці, розміщено стенди «Бердянські гарячі серця», «Вшановуємо пам’ять героїв», «Учителі та учні школи – учасники другої світової війни» у музеї школи;

– святковий концерт до 8 Березня;

– учні брали участь у благодійних акціях «Твій внесок у допомогу пораненим бійцям із зони АТО» (збір пластикових кришок для протезування), «Новорічний подарунок  для бійця», «Серце до серця», акції  «Милосердя», «Валентинка на передову» ( збір теплого одягу, засобів гігієни, продуктів харчування, сувенірів, малюнків, вітальних листівок воїнам АТО), «Великодній кошик солдату», акція щодо збору пасхальних кулічів, яєць, продуктів харчування, написання вітальних листівок тощо;

– у школі існує волонтерський рух – допомога ветеранам, воїнам АТО, дітям ВПО.

      З метою ціннісного ставлення до природи, відповідальності за стан її збереження, залучення школярів до громадської діяльності, спрямованої на захист оточуючого середовища, знань про сучасні проблеми екології, розуміння кожним учнем найголовнішої  проблеми людства – проблеми виживання, яке стосується не тільки людей, а й кожної істоти на Землі, з учнями проведено заходи – виховні години з тем:

     –  «Природа –  людині, людина – природі»;

      –     «Мій край – частина України»;

 – декада екологічного виховання «Земля і Всесвіт – це велике диво, в якому пощастило жити»;

– екологічний двомісячник «Зелена весна-2018»,  висаджування   дерев, кущів,  формування клумб для квітів.

Крім того, у закладі працює екологічна агітбригада, керівник учитель географії Полтавцева Т.І.

З метою формування ціннісного ставлення до мистецтва проведено:

– святкова лінійка «Срібний дзвоник кличе в клас»;

      – «Ярмарок талантів»;

      -виставка композицій та робіт з природного матеріалу «Щедрі дарункі осені»;

  – День Святого Миколая – свято несподіванок;

      – виставка «Новорічна феєрія»;

  – калейдоскоп новорічних свят;

– культпоходи учнів на вистави вихованців ЦДЮТ, театрів, які приїжджали до міста;

 – святкові заходи до Великодня (виставка учнівських робіт «Пасхальні візерунки»;

– школа співпрацює з  бібліотекою ім. Єніної, яка розташована в мікрорайоні; спільно були проведені такі заходи: «Веселися рідний край, іде в гості Миколай», «Новорічна екологічна казка»,  поле-чудес «Допоможемо птахам взимку», екологічна казка «Рукавичка»  тощо.

З метою формування ціннісного ставлення до праці проведено:

– декада профорієнтації «В праці –  життя і краса людини»;

– екологічний двомісячник «Зелена весна- 2018»;

– конкурс малюнків «Охорона праці очима дітей»;

– упродовж навчального року були організовані екскурсії на підприємства та виробництва;

– школа співпрацює з міським центром зайнятості;

– питання профорієнтації розглядаються на батьківських зборах;

– з учнями 8-11 класів проведено спільні заходи з профорієнтації з міським центром зайнятості;

– проведено День охорони праці.

З метою формування ціннісного ставлення до себе проведено:

– жовтень 2017 року – «Тиждень протидії торгівлі людьми», в межах якого організовано перегляд відеоматеріалів з подальшим обговоренням: «Свої серед своїх», «Війна, люди та міграція» для учнів 5-11-х класів, просвітницькі тренінги «Як підвищити рівень усвідомлення проблеми торгівлі людьми» з учнями 9-11 класів; анкетування щодо обізнаності старшокласників (9-11 класи) за цією темою,

–  листопад- грудень 2017 року проведено заходи щодо акції «16 днів проти насильства» та відзначення Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом.

– Дні здоров’я, День цивільного захисту, Місячник та Тиждень безпеки, Дні безпеки перед канікулами;

– участь у міському конкурсі «Обери життя»;

– з 04.12.2017 року по 14.12.2017 року – тиждень правового виховання до Всеукраїнського тижня права;

– з 22.02.2018 по 26.01.2018 – Тиждень сприяння  здоровому спосібу життя та безпеки життєдіяльності «Бережи здоров’я змолоду»;

– з 13.02.2018 по 20.02.2018 – Тиждень правового виховання та профілактики правопорушень;

– години спілкування на морально-етичні теми;

– єдиний урок з безпеки дорожнього руху;

– заходи щодо запобігання ксенофобії, расової та міжетнічної дискримінації.

Пріоритетним напрямком виховної роботи є учнівське самоврядування. Завдання самоврядування – згуртування дітей, підлітків та дорослих, розвиток їхніх здібностей, виховання віри в себе, свої сили, любові до своєї родини, краю; пізнання і збереження краси рідної природи, вивчення історичного минулого й сьогодення України.

До складу учнівського самоврядування входять учні 5-11 класів. Діяльністю керує педагог-організатор Клименченко Д.О. Кожен клас на початку року отримав завдання і в квітні 2018 року звітували про свою роботу. За ініціативи лідерів учнівського самоврядування проходили свята «Козацькі розваги», «Свято Миколая», зустрічі з ветеранами ІІ світової війни; проводилися конкурси, екскурсії, виставки, свята. На відзначення 73-річниці Перемоги над нацистами були проведені зустрічі з ветеранами ІІ світової війни, прикордонниками, воїнами АТО. Надана адресна допомога ветеранам війни. Було проведено уроки мужності, учні організували конкурс малюнків «Нам не потрібна війна».  

   Протягом року учні брали участь у різних видах творчої діяльності: конкурсах малюнків, плакатів, літературних творів, огляді художньої самодіяльності, концертах, святах. Особливо хочеться відзначити таких учнів:Харитонову Д., ученицю 2 класу, Запорожець Ю., ученицю 6 класу, Волошину А., Анікеєва М.,  учнів 8класу, Кіосову Дар’ю, ученицю 11 класу, Степанову Діану, ученицю 7 класу – переможців  та призерів міського етапу обласного конкурсу-виставки декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій рідний  край». Запорожець Юлія, учениця 6 кл., стала призером Всеукраїнської виставки «Знай і люби свій рідний край» (II місце),    Анікєєв Андрій, учень 7 класу, посів третє місце в обласному конкурсі – виставці декоративно-ужиткового мистецтва «Народна іграшка», Лавриненко Антон, учень 2 класу, посів перше місце в обласному конкурсі ялинкових прикрас «Моя новорічна мрія».

         У школі навчаються діти, які своїми досягненнями в спорті, вокальному та танцювальному жанрах прославляють не тільки свій навчальний заклад, а й місто: Кіосова Дар’я, учениця 11 класу – багаторазова  переможниця та призерка конкурсів та   фестивалів різних рівнів; Фастова О., 11 кл. – неодноразовий призер міських та  обласних чемпіонатів з художньої гімнастики; Сосновська Катерина, 7кл. – чемпіонка України з бальних танців, неодноразовий призер Міжнародних конкурсів та фестивалів; Галицький Данило, 6 кл., Галицька Ганна, 7 кл. – лауреати міських музичних конкурсів, Тараненко Богдан, 10 кл. – переможець та призер чемпіонатів різних рівнів з важкої атлетики.

У школі працює туристично-краєзнавчий гурток «Скіф», яким керує Ткаченко М.М. Вихованці цього гуртка неодноразово були призерами історико-топографічних турнірів з міського орієнтування.

Виховна місія школи – вчити молодь бачити героїчне, захоплюватися здобутим, продовжувати найкраще. У школі існує та планово працює музей школи, експозиції, якого вчать молодь шанувати героїчне минуле та сьогодення рідного міста, країни.

Третина експозиції музею  присвячена героїчному минулому випускників, учителів школи та мікрорайону «Ліскі», які воювали та загинули під час Другої світової війни; воїнам – афганцям, що виконували свій інтернаціональний обов’язок. Музей постійно поповнюється новими експонатами, інформацією. У цьому році експозиція музею поповнена новим інформаційним стендом щодо вшанування пам’яті героїв – бердянців, які загинули в АТО.

У пам’ятні та святкові дні в музеї відбуваються зустрічі-бесіди з випускниками школи, які присвятили себе професії військовослужбовця, що брали  участь в АТО, військовослужбовцями Національної гвардії тощо.

Ці зустрічі виховують у  підростаючого покоління готовність до героїчного подвигу в ім’я процвітання  Української держави, формують патріотичні почуття, активну громадянську позицію.         

Музей є повноцінним учасником освітнього та виховного процесу, однією з ланок професійної орієнтації школярів та становлення учнів як особистостей, він збагачує знаннями про історію ЗОШ І-ІІІ ст. № 9, виховує почуття любові, пошани до школи, сприяє формуванню у дітей національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, духовній спадковості поколінь, задовольняє естетичні потреби школярів. Школа стала школою Пам’яті. Вміле і творче виховання Пам’яттю доповнює систему національно-патріотичного виховання, допомагає глибоко пізнавати Вітчизну, нашу Україну, її славну героїчну історію.

З метою організації  єдиного інформаційного простору  та ініціації  віртуальної взаємодії  вчителів було створено сайт школи та мережу власних освітніх ресурсів учителів. Ще в грудні 2017 року сайт школи працював на платному хостингу, але з січня 2018 року завдяки з позитивними перемовинами адміністрації школи з інтернет-провайдером фірми «Поінт» останній здійснив перехід сайту школи на безкоштовний ресурс. Треба зазначити, що в цьому році школа змінила і провайдера: з Укртелекому на Поінт.

У перспективному плані розвитку школи відділом освіти за допомогою міської влади та депутатського корпусу заплановано організацію навчально-виховного комплексу з відкриттям при школі трьох груп дитячого садочка.  На сьогоднішній день проводяться проектні роботи з перебудови під НВК. Роботи будуть проводитись в два етапи: І – перебудова нового корпусу під НВК, ІІ – капітальний ремонт усіх приміщень школи з облаштуванням прилеглих територій та оновлення огорожі. 

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>